Oszd meg!

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

Közösség

Belépés

E-mail cím:
Jelszó:

Ciki?Nem ciki?

Ciki vagy nem ciki?

Néha mindenki kerül olyan zavarba ejtõ helyzetbe, amikor az egyetlen célunk az, hogy "szárazon megússzuk", azaz kevésbé érezzük magunkat kellemetlenül. Ám sokszor nem is olyan vészes a dolog, mint ahogyan azt elképzeljük. Lássunk néhány példát!

 

Randin: Fölösleges a legminibb szoknyádat magadra húznod, mert az elsõ randi célja a figyelem felkeltése, nem pedig a teljes lehengerlés. Ráérsz késõbb csábítani!Mindenki izgul egy találka elõtt... ez teljesen normális, ezért nem kell úgy tenned, mintha te kivétel lennél. Ezzel azt a benyomást keltheted, hogy könnyelmû és komolytalan vagy.

 

Suliban:  Nincs is annál cikibb, mint amikor nem tudunk a tanárunk kérdésére válaszolni. Ezért minden tanórára legalább annyit készülj, hogy tisztában légy azzal, mirõl is van szó.

Ugyan az iskolai illemhelyek nem éppen a legtisztábbak, ha szükségét érzed, akkor használd nyugodtan. Így elkerülheted a kellemetlen közérzetet. Utána használj nedves törlõkendõt!

 

Moziban: Az elsõ randi helyszíneként ne mozit válasszatok, mert ott nem tudtok beszélgetni, ám ha mégis csevegni keztek, azzal zavartok másokat a film élvezésében.

Egyedül is mehetsz moziba, habár így kevésbé szórakoztató, mivel nincs kivel megbeszélni a filmet. De lehet, hogy a sors épp egy helyet pasit fog melléd ültetni!

 

Utcán: Hangosan telefonálni, beszélgetés közben hadonászni, hirtelen irányt változtatni vagy megállni, mert nem egyedül vagy az utcán, és ezzel a viselkedéssel zavarhatsz másokat.

Viseld azt a ruhát vagy kiegészítõt, amiben jól érzed magad. Így tudod legjobban kifejezni a személyiségedet vagy stílusodat.  Légy önmagad, még ha ettõl különcnek is tûnhetsz.

 

Ruhaboltban: Légy önmagaddal kritikus, és ne próbáld olyan ruhába bepréselni magad, ami nem a te méreted vagy stílusod. Az eladók segítenek neked megtalálni a megfelelõ fazont.

Sosem könnyû a megfelelõ méret kiválasztása, ezért ne szégyelld, ha egy ruhadarab próbálgatása hosszabbra nyúlik. Jól fontold meg, és kérj segítséget az eladótól!

 

Házibuliban: Csak akkor tömd tele magad az ottani finomságokkal, ha te is vittél otthonról valami enni-inni valót,különben megfognak szólni a hátad mögött, és az senkinek sem jó.

Nem kell megvárnod, hogy "hölgyválaszt" hírdessenek, bátran kezdeményezz a másik nemnél. Kérd fel táncolni, vagy kezdj el vele beszélgetni.

 

Bemutatkozáskor: Egy vadidegen pasi ne puszilja meg a lányt az elsõ találkozáskor, még akkor se, ha egy jó barát is jelen van. Sokan ezt nem szeretik, és kellemetlenül élik meg.

Ilyenkor annyi mindenre figyel az ember, hogy nem halljuk meg a másik nevét, elfelejtjük, vagy félre értjük. Kérdezd meg mégegyszer, hogy biztos légy benne.

 

Interneten: Ha a chatelést befejezted, ne tûnj el köszönés nélkül, és várd meg a másik oldal válaszát is. Ha késik a reakció, légy türelmes!

Levélben vagy chaten használj "smiley"-kat a hangszín jelzésére, így jobban ki tudod fejezni az érzéseidet, hangulatodat, és elkerülheted a félre értéseket is. Ügyelj a mértékletességre.

 

Telefonon: Ha elfelejtesz bemutatkozni (akár a hívó akár a hívott fél vagy), akkor elõfordulhat, hogy félre értésbe keveredsz, mivel ilyenkor másmilyennek látszik a hangunk.

A beszélgetés során annak a félnek van "joga" elsõként letenni a telefont, aki  a hívást kezdeményzte, hiszen õ fizeti. Azért vannak kivételes estek is!

 

Tömegközlekedési eszközön: Ne gy hallgass zenét,hogy a körülötted ülők is hallják, mert azzal zavarsz másokat, sőt, így azt sem fogod észrevenni, ha valaki szólni szeretne hozzád.

Nem ciki, ha udvariasan átadod a helyedet az idősebb utasoknak még akkor is, ha éppen a haveri társaságoddal utazol valahova, és ők ezt nem teszik meg.